Kiralık Panasonic EVA Kamera | Panasonic EVA Kamera Kiralama

Panasonic AU-EVA1 5.7K

Super35 Sinema Kamera

Panasonic AU-EVA1 5.7K Super35 Sinema Kamera – EF Mount

Kiralık Panasonic EVA

Panasonic AU-EVA1 5.7K Super35 Sinema Kamera – EF Mount


1 Gün: 500 ₺ + KDV

3 Gün: 1000 ₺ + KDV

7 Gün: 1750 ₺ + KDV

  HEMEN ARA

  • Super35mm 5.7K Sensör
  • Dual Native ISO
  • EF Lens Mount
  • 4K çözünürlükte 60fps kayıt
  • 2K çözünürlükte 240fps kayıt
  • 10-Bit, 4:2:2
  • SD Karta kayıt imkanı
  • V-Log ve V-Gamut Capture
  • SDI ve HDMI Video Çıkışları

Kiralık Panasonic EVA kompakt bir gövde içerisinde 4K görüntüler yakalayabilen yüksek çözünürlüklü bir 5.7K görüntü sensörü barındıran bir sinema kamerasıdır. Panasonic AU-EVA1 Compact 5.7K Super 35mm Sinema Kamera, belgeseller, sinema filmleri ve canlı etkinlik prodüksiyonlarında kullanıma hazır esnek bir kameradır. 5.7K sensör, super-sample özelliğine sahip olmayan kayıtlarla karşılaştırıldığında daha az noise'a sahip yüksek çözünürlükle sonuçlanan super-sample özellikli kayıtlar için kullanılmaktadır. Panasonic'in ünlü Dual Native ISO teknolojisi de bu sensörün içerisinde yer almaktadır. Dual Native ISO, yüksek bir sinyal-gürültü oranını korurken hassasiyeti arttırmak üzere, bir kazanç eklemek veya orijinal sinyal çıkışının gamasını değiştirmek yerine sensör içerisinde alternatif devre parçaları kullanılmaktadır. Standart native ISO, birçok prodüksiyon durumunda işe yarayan 800'dür. Bu, loş senaryolardaki çalışmalarda 2500'e değiştirilebilir.

Panasonic EVA Kiralık, gövdenin ön kısmında yer alan EF mercek yuvası, popüler üreticilerin birbirleri arasında değiştirilebilir. Kamera bu özelliği ile çok çeşitli lenleri desteklemektedir. Lens yuvasının hemen arkasında, mercek diyafram aralığınızın prodüksiyonun istenen estetiğini yakalamasını sağlayarak aşırı ışığı kesmek üzere 2, 4 ve 6 duraklı olarak elektronik kontrollü bir ND filtre çarkı seçeneği bulunmaktadır. Daha fazla esneklik için IR kesim filtresi, ışığın son derece az olduğu durumlarda çekim yapmak veya yaratıcı renk efektleri konusunda oldukça iyidir.

Arka uçta ise videolar, ince renklerde sorunsuz geçişler ve 8-bit örneklemede yaşanan sıkıntıları azaltmak için 10-bit, 4:2:2 örnekleme kullanılarak kaydedilir. Aşırı bir bellek kullanımı olmadan yüksek görüntü kalitesi için 150 Mbps'ye kadar bit oranları mevcuttur.

Yüksek çözünürlüklü kaydın küçük bir kamera gövdesi ile sağlanması, DP'lere ve kamera operatörlerine normalde daha büyük kamera sistemleriyle çekim yapılabilecek alanlarda sinema seviyesinde görüntüler çekebilme esnekliğini sunar. Buna ek olarak, kameranın dışında dokunsal kontroller ve I/O bağlantıları mevcut olduğundan, ister elde ister bir tripoda yerleştirilmiş olsun, geleneksel çekim senaryoları için konvansiyonel ergonomiyi gözden çıkartmayan genel bir tasarıma sahiptir.

5.7K Sensör
Bu kameranın merkezinde Panasonic'in 5.7K sensörü yer alıyor. Yüksek çözünürlüğü yüksek hızda örneklemeye sahip 4K çekim imkanı sağlarken, sonuç olarak native 4K Bayer modeli sensörlere oranla daha az bozucu etki ve daha yüksek renk doğruluğuna sahip net görüntüler elde ediliyor. Video, kolaylıkla ulaşılabilen, sektör standardı ortamlarda yüksek kalitede kayıt sağlayarak oldukça yaygın SD kartlara kaydediliyor.

Dual Native ISO
Sensörün tamamen farklı bir şekilde okunmasını sağlayan bir süreç kullanan Dual Native ISO, kazancın arttırılması veya gamanın değiştirilmesinde olduğu gibi görüntüyü etkilemeden sensörden daha fazla bilgi alıyor. Bu, EVA1'in görüntü sıkıntısı açısından çok az bir etkiyle standart hassasiyetten yüksek hassasiyete geçebilen bir kamera olmasını sağlıyor.

V-Log ve V-Gamut Yakalama
Panasonic tarafından geliştirilen V-Log ve V-Gamut'u bir araya getiren EVA1, geniş bir ışıklama bölgesini yakalayabiliyor ve geniş bir renk paleti gösteriyor. V-Log, negatif filmi andıran ışıklama eğrisi özelliklerine sahipken V-Gamut ise filmden daha büyük bir renk alanı sağlar. Her iki aracın da bulunması ise EVA1'in hem HDR hem de SDR prodüksiyon için prodüksiyon iş akışlarında kullanılmasını sağlıyor.

Native EF Mercek Yuvası
Panasonic, çekim yapan kişilerin birden fazla mercek markasını bir araya getiren geniş EF mercek sistemini kullanmasını sağlamak üzere EF merceği seçti. Lens yuvası, uyumlu merceklerle iletişim için elektronik temas noktalarına sahip ve ayrıca tek basışta otomatik odaklama sağlıyor.

Elektronik Görüntü Sabitleme
EVA1, elde veya omuzda çekim sırasında meydana gelen titreşimleri elektronik olarak dengeleyebiliyor. Bu özellik, belgeselciler ve yüksek tempoda çekim yapan kişiler için özellikle kullanışlıdır.

Entegre Motorize Filtreler
2, 4 ve 6 duraklı olarak mevcut bulunan yerleşik ND filtre çarkı, kamera operatörünün görüntü üzerinde tam bir kontrole sahip olmasını sağlıyor. Perde hızını korurken merceğinizi açmak istiyorsanız, ND filtreler görüntünüzün en iyi yanlarını korumak üzere ışıklamayı azaltmaya yardımcı olabilir. IR-cut filtresi de gece görüşü ve benzersiz fotoğraf efektleri sağlayarak elektronik olarak harekete geçirilebiliyor.

SD Karta Kayıt
Tescilli saklama ortamları pahalı olabilir, ancak EVA1 videoları kaydetmek için çok daha uygun fiyatlı SDXC bellek kullanıyor. V60 sınıfı kartlar, 10-bit 4:2:2 4K modlar dahil olmak üzere tüm dahili kayıt modüllerini destekliyor. İki adet kart yuvası, sürekli olarak her iki karta da kayıt yapabileceğiniz veya yedekleme için her iki karta eşzamanlı olarak kayıt yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Kayıt Modları
EVA1, çeşitli formatlarda ve sıkıştırma oranlarında kayıt yapabiliyor ve 4K çözünürlüklerde bile 10-bit 4:2:2'ye kadar örnekleme sağlıyor. Kamera içine kayıt için 4K (4096 x 2160), UHD (3840 x 2160), 2K (2048 x 1080), Full-HD (1920 x 1080) ve HD (1280 x 720) olarak çekim yapabilirsiniz. Yüksek hızda çekim için EVA1, 4K için 59.94 fps'ye, 2K ve Full-HD için 120 fps'ye ve görüntü sensörü cropu için 240 fps'ye kadar hızlar sunuyor.

I/O
Kameranın gövdesinde, profesyonel shotgun mikrofonlar, yaka mikrofonları ve hat çıkışları için ikili dengeli XLR ses girişleri bulacaksınız. HDMI ve SDI video çıkışlarının her ikisi de 4K özelliğine sahiptir ve 4K dış kayıt cihazı veya monitöre gönderilirken HD'nin vizöre veya diğer üçüncü şahıs monitöre beslenmesini sağlayarak ayrı bir şekilde ayarlanabilirler. Kamera, standart bir Zaman Kodu işlevine de sahiptir.

Birlikte Gelen Pil ve Şarj Cihazı
EVA1, yaklaşık 1.5 saat aralıksız çalışma süresine ve yaklaşık 3 saat 20 dakikalık şarj süresine sahip bir AG-VBR59 pille birlikte gelmektedir. Opsiyonel olarak ayrı satılan VBR piller de bu kameranın çalışma süresini uzatabilir.

Yerleşik İzleme Araçları
Profesyonel bir video prodüksiyon aracı olan EVA1, Peaking, Expand (Görüntü Zumlama), Waveform, Zebras ve Spotmeter (Y-Get) başta olmak üzere birçok profesyonel görüntüleme aracına sahip. EVA1 ayrıca çekim yapan kişilerin kritik odak noktasını yakalamasını sağlamak için yerel alan net olduğunda boyut olarak büyüyen bir dizi eşil kara gösteren ve aslen Varicam serisinde bulunan Focus Squares özelliğine de sahip.