Kiralık Tiffen 82mm Circular Polarize Filtre

1 GÜN: 200 ₺ + KDV
3 GÜN: 500 ₺ + KDV
7 GÜN: 800 ₺ + KDV

Kiralık Polarize Filtre, yüksek ışık yansımalarını ortadan kaldırmak amacıyla sıkça kullanılan bir filtredir. Polarize Filtre Kiralama, için bize ulaşabilirsiniz.

Kiralık 82mm Polarize Filtre, yansıyan ışık ışınları polarize olur. Polarize filtreler, kamera lensinize hangi ışık ışınlarının girdiğini seçmek içindir. Su veya cam gibi metalik olmayan yüzeylerden istenmeyen yansımaları önler. Ayrıca daha iyi kontrast sağlayan doygun renkleri kaldırabilirler. Efekt vizörden görülebilir ve filtre döndürülerek değiştirilebilmektedir. Filtre faktörü, filtrenin nasıl döndürüldüğüne ve güneşe yönelimine göre değişir.

Kiralık 82mm Polarize Filtre, güzel bir günde yürüyüş yapıyorsanız – dağlarda veya sahilde – ve bulutlarla dolu bir gökyüzünün muhteşem bir fotoğrafını çekmek veya suyu daha doygun hale getirmek istiyorsanız, o zaman bir polarizör gitmenin yoludur. Bu filtre, bulutları öne çıkarmanın, okyanusun doygunluğunu artırmanın en iyi yoludur. Bununla beraber azaltmanın veya sudaki yansımayı artırmanın veya azaltmanın en iyi yoludur. Bu filtreyi, yine yansımaları artıracağı veya azaltacağı için cam veya pencerelere çekim yaparken de kullanabilirsiniz.

Tiffen 82mm Circular Polarize Filtre Özellikleri

Dairesel bir polarizör, lineer polarize filtreye ek olarak bir çeyrek dalga düzlemi içermesi bakımından lineer bir polarizörden farklıdır. Bu çeyrek dalga düzleminin eklenmesi, otomatik odaklama ve pozlama işlevlerinin kullanımı için doğrusal polarize ışığı dairesel olarak polarize etmektir. Işığın kırılması ve lineer bir polarizör ile filtrelenmesi nedeniyle, kullanım sırasında otomatik odaklama ve pozlama doğruluğudur. Işık dairesel polarize hale geldiğinde bu fonksiyonların kullanımına izin verir.

Metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize hale gelen ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Güneşten gelen ışık, hava moleküllerindeki elektronları yansıtması nedeniyle doğal olarak kısmen polarize olur. Böylece, ışığın pus gibi görünen şeye saçılmasına neden olur. Bir polarize filtre, bu yönlü polarize ışığı, yansıyan ışığa dik olarak düzenler. Ayrıca, filtreler bu ışığın çoğunun emilmesine izin verir. Bu, metalik olmayan yüzeylerden gelen parlama ve yansımalarda gözle görülmektedir. Bir azalmaya ve gökyüzü ve yeşillik doygunluğunda bir artışa nedendir.

Kiralık 82mm Polarize Filtre Özellikleri

  • Bu filtre, dış mekan çekimlerinden gelen ultraviyole ışınlarını ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra, genel renk dengesini etkilemeden yansımaları ortadan kaldırır. Ayrıca renk doygunluğunu artırmak için ışığı polarize eder.
  • Mavi gökyüzünü önemli ölçüde iyileştirir. Bulutları daha belirgin hale getirir.
  • En iyi güneşe dik açıda kullanılır.
  • TTL ışık ölçer yolunda ışın ayırıcılar kullanan kameralarda ve AF kameralarda etkilidir.

Upsell Products

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 150 ₺ + KDV
3 GÜN: 400 ₺ + KDV
7 GÜN: 600 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 82mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 250 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 72mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 250 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 77mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)