Currency
By: filmekipmanlari 14/09/2014 0 Comment.

Blackmagic URSA Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Blackmagic URSA
 
 

Blackmagic Desing URSA 4K Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik:

Blackmagic Desing’ın beklenen yeni kamerası URSA hakkında bilmeniz gereken öne çıkan özellikleri bu yazıda.
Black Magic URSA 4K Film Kamera

1- URSA 4K dünyanın ilk kullanıcıya göre geliştirilebilen 4K dijital film kamerasıdır!

Blackmagic URSA, setteki iş akışına devrim niteliğinde bir değişim getirecek dünyanın en son teknoloji kamerasıdır. Hem kalabalık film ekipleri hem de bireysel kullanım için tasarlanmıştır. Blackmagic URSA üzerinde bir kamerada aradığınız her şeyi bulunmaktadır: 10 inç katlanabilir monitör, kişiye göre ayarlanabilen Super 35mm 4K görüntü sensörü, 12G-SDI ve dahili çift RAW ve ProRes kaydedici de dahil.

Sensör ve objektif mountları değiştirilebildiğinden EF Mount veya PL Lens Mount, hatta B4 broadcast Lens Mount’u bile kullanabilirsiniz. Bu şu anlama geliyor: Gelecek zamanda son teknoloji objektifleri aynı kamerada kullanabilirsiniz!

Black Magic URSA 4K Sinema Kamera

2- URSA 4K prodüksiyon için tasarlandı!

URSA 4K çekimler arası büyük sayıda film ekipmanı taşıma derdine çözüm olarak üretildi. İki dahili kaydedici, profesyonel ses kaydı, iki izleme monitörü, büyük 10 inçlik bir monitör gibi birçok aksesuarı bulunduran tam bir profesyonel prodüksiyon kamerasıdır. URSA 4K’nın bulundurduğu birçok aksesuar, tamamen değiştirilebilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Böylece sadece yeni bir sensör veya lens mount alarak kameranızı geliştirebilirsiniz.

Blackmagic URSA 4K

 

3- URSA 4K Devrim Niteliğinde Bir Tasarım: Sağlam, Hafif, Dayanıklı!

URSA 4K’nın sağlam alüminyum gövdesi her ortamda çekime hazır, dayanıklı bir kamera olmasını sağlar. İçinde bulunan sıvı soğutma sistemi en zorlu çekimlerde bile iç parçaları serin tutar, sıcak hava ise tahliye kanalları ile ısı değişim ünitesine gider. Bu özelliği ile çok fan kullanmadan ısı değişimi tamamlanmış olur. URSA 4K ayrıca çok sayıda işlemci ve gelişmiş SATA 3 tabanlı çoğu karttan daha hızlı çalışam CFast kaydedicisi kullanmaktadır. Bu sayede gelecekte çıkacak yeni formatları ve sensör yeniliklerini destekleyen bir kameradır.

Black Magic URSA 4K Sinema Kamera

4- URSA 4K Değiştirilebilir Sensör ve Lens Mount: Dünyanın İlk Kişiye Göre Güncelleştirilebilen Kamerası!

URSA’nın devrim niteliğindeki kamera turret’ı lens mount ve sensörü birleştirip, tek ve kameraya 4 vidayla monte edilebilen, değiştirilebilir bir modüle dönüştürür. Bir profesyonel kamerada değiştirilebilir turret olması gelecekte değişik sensör ve lens mount seçeneklerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Sensörleri değiştirmek vidaları ve parçayı çıkarmak kadar kolaydır, bu nedenle ilk kez kendiniz kameranızın sensörünü değiştirebilirsiniz! Bu nedenle kamera gövdesi daima işinize yarar çünkü en yeni sensör teknolojisiyle değiştirile bilmektedir.

Black Magic URSA 4K Sinema Kamera

5- URSA 4K: Super 35mm Geniş Dynamic Range 4K Sensor ile Film ve Reklam Prodüksiyonu

Popüler filmler ve reklamlar en kaliteli görüntüleri gerektirir. Bu nedenle büyük ekiplere uyum sağlayabilecek bir kameraya ihtiyaç vardır. URSA 4K, EF ve PL en büyük popüler filmlerde talep edilen büyük sinema lenslerini destekleyebilen Global Shutter ve 35mm sensör bulundurulan 4K geniş dynamic range sinema kamerasıdır.
URSA 4K standart omuz aparatları, follow focus, matte box, tripod, kamera bataryaları ve daha birçok aksesuarı destekleyen bağlantıların yanı sıra, büyük film ekiplerinin ihtiyacı olan teknik izleme sistemine sahiptir.
Blackmagic URSA 4K

6- URSA 4K: Profesyonel Sinema ve DSLR Lenslerini destekler

En kaliteli profesyonel lensler için tasarlanmış olan URSA’nın PL, EF ve Broadcast B4 olmak üzere mountu bulunan üç ayrı modeli vardır. Geniş bir lens yelpazesi için DSRL lensleri kullanmak istiyorsanız URSA EF’i tercih edin!

Carl Zeiss Compact Prime CP.2, Carl Zeiss DSLR, Canon DSLR ve Samyang DSLR gibi daha birçok lensi destekler. URSA 4K EF‘de ayrıca lensin netlik ve iris değerlerinin aktif olarak ayarlanabileceği çıkışlar mevcuttur. URSA 4K Broadcast modeli de televizyon stüdyo alanında kullanılan ENG lensleri desteklemektedir.

Blackmagic Ursa 4k

7- URSA 4K: 10” Büyük İzleme Monitörü

URSA 4K ile artık yanınızda daima büyük bir set ekranınız olacak! Çünkü URSA 4K, 10” geniş açılı ve yüksek parlaklıklı bir ekrana sahip. URSA 4K’nın dahili monitörü kolayca açılır, yukarı ve aşağı hareket eder ve değişik açılarda çekimleri kolaylaştırır. Bu büyük ekran Full HD çözünürlüğe sahip olduğundan yüksek kaliteli görüntü oynatabilir ve netlemeyi kolaylaştırır. Bu monitör ayrıca sahne çekimlerini izlenmesini kolaylaştırır. Yapılan çekimler tüm ekibe kolayca yeniden oynatılabilinir.

Blackmagic URSA

8- URSA 4K: Tam Kontrol İçin Gelişmiş Dokunmatik Ekran İki Ekran

Blackmagic URSA 4K dünyanın en gelişmiş kamera ara yüzünü bulundurur. Her iki ekranda da kamera ayarları, kamera kontrolleri ve teknik bilgiler bulunur. Sol ekran kamera operatörünün kamera ayarlarını ve durumunu tam dokunmatik ekran ile görmesini sağlar. Bu ekrandaki durum paneli kamera ile ilgili Timecode, Format, Frame Rate bilgisi gibi bilgileri gösterir. Kamera asistanı için bulunan ikinci LCD ekran da kamera operatörünün ekranından bağımsız olarak çalışır.

Blackmagic Ursa 4K

9- URSA 4K: Ses Endüstrisinin En İyi Mikrofonlarından Dilediğinizi Seçin!

URSA 4K değiştirilebilir 48V Phantom Power’lı iki XLR mikrofon girişi bulundurur. Böylece güç kaynakları veya ses mixer’leri taşımadan en kaliteli mikrofonlardan dilediğinizi kullanabilirsiniz. Phantom Power size ses endüstrisinin en kaliteli mikrofonlarından dilediğiniz özelliklere sahip olanı seçip kullanabilmenizi sağlar. URSA 4K’nın dahili profesyonel ses ekranları, seviye kontrolleri ve ses kayıt birimleri kesinlikle sesleri sıkıştırmaz, bu sayede ses kaydını daima en yüksek kalitede kalır. URSA 4K ile fazladan ses kayıt cihazı taşımanıza gerek kalmamaktadır. Küçük ekipli prodüksiyonlar için uygundur.

Blackmagic Ursa 4K Kamera

10- URSA 4K: Dört Ayrı Seçenek: URSA EF, URSA PL, URSA B4 ve URSA HDMI

Blackmagic URSA 4K kamera modülü basitçe değiştirilebilinir. Bu modülde sensör, lens mount ve lens kontrol bağlantıları bulunur; gelecekte yeni sensörlerle kolayca değiştirilebilir.

URSA EF: 4K Super 35 görüntü sensörü, global shutter ve aktif lens kontrolü içerir.

Carl Zeiss Compact Prime CP.2, Carl Zeiss DSLR, Canon DSLR ve Samyang DSLR gibi daha birçok lensi filmekipmanlari.com’dan kiralayıp kullanabilirsiniz.

URSA PL: 4K Super 35 görüntü sensörü, global shutter ve film endüstrisinde yaygın olarak kullanılan PL lens mount içerir. PL mount lens için yapılmış lensleri kullanmak için uygundur.

Carl Zeiss Compact Prime CP.2 PL Mount lensleri filmekipmanlari.com’dan kiralayıp kullanabilirsiniz.

URSA Broadcast: Broadcast Video için üretilmiş tamamen farklı bir sensör içerir. Broadcast B4 lens mount ve broadcast lens kontrol bağlantısıyla birlikte ND filtre seçeneği bulunmaktadır.

URSA HDMI: Sensör bulundurmaz. Çünkü DSLR gibi çoğu kameranın girişini sağlayan HDMI 4K girişi ve mount plate’i içerir. Bu sayede basit bir video veya DSLR kameradan çok daha iyi ProRes çekimi, izlenmesi, ses kalitesi ve timecode alırsınız.

Blackmagic Desing URSA 4K Digital Film Kamerası’nı kiralamak veya satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0533 548 7001
info@filmekipmanlari.com

Editör : A. S. Hakan GÖK (filmekipmanlari.com / Kurucu)

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Go To Top
WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?