Kiralık Reflektör – Godox 5’li Set (110cm Yuvarlak)

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating

1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 250 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık Reflektör Seti, Godox RFT-05: 5’i 1 arada farklı yüzeyler ile hem fotoğraf hem de film alanında kullanıma sahiptir. Reflektör Kiralama, için bize ulaşabilirsiniz.

Öğrenci İndirimi Bu ekipmana %25 Öğrenci & Akademisyen İndirimi uygulanmaktadır.

Kiralık Reflektör, Godox 5’i 1 arada 110cm yuvarlak reflektör seti ile etkileyici basitlikle ışığınız üzerinde ek kontrol sağlayabilirsiniz. Godox RFT-05: 5’i 1 arada reflektör seti içeriğinde, altın, gümüş, beyaz, yarı geçirgen ve siyah reflektör yüzeyleri ile çok yönlü bir kullanıma sahiptir. Reflektör setinde, ışık kaynağınızı dağıtmak için kullanılabilen yarı saydam bir panel yer almaktadır. Reflektörler ile daha yumuşak, daha hoş görüntüler elde edilir. Reflektör, stüdyoda ve sahada kullanım alanı olan çok yönlü bir ışık değiştirme aracıdır.

Kiralık Reflektör, dolgu ışığı (fill light) uygulamaları için çeşitli farklı yüzeylerde tasarlanmıştır. Bu yüzeyler, gümüş reflektör, beyaz reflektör, altın reflektör, siyah reflektör ve yarı geçirgen reflektördür. Kullanım alanı olarak örneğin, altın veya soğuk ışıkla sıcak bir ışık oluşturmak gibi reflektörün etkisini önemli ölçüde değiştirmenize olanak tanır. Gümüş rengi ve beyaz üzerinden yumuşak, nötr bir sıçrama veya siyah yoluyla gölgeleri daha da koyulaştırma seçeceğini kullanabilirsiniz.

Kiralık Reflektör Özellikleri

Godox 5’i 1 arada Reflektör Seti, çekim ortamında var olan kontrastı yumuşatmak veya konunuza sıcak veya soğuk tonlar eklemek için çok yönlü işlevsel bir ekipmandır. Reflektör, güneş ışığı gibi sert aydınlatmayı hafifletmenize olanak tanıyan çift perçinli bir difüzyon çerçevesi etrafında inşa edilmiştir. Reflektörün siyah tarafı yumuşak, nötr dolgu ışığı sağlar. Negatif yansıma elde etmek için siyah taraf gölgeleri ve kontrastı güçlendirmek için kullanılmaktadır. Çok yönlü kullanım alanları ile reflektör setleri, kiralık ışık ekipmanları içerisinde en çok tercih edilen ışık aksesuarlarından biridir. Reflektör seti, taşıma için 1/3 boyutuna kadar katlanabilir ve bir taşıma çantasıyla birlikte kiralanır.

Godox RTF05 – 110cm 5’li Yuvarlak Reflektör Seti:

  • Beyaz Reflektör: Dolgu ışığı için yararlı olan nötr bir yumuşak yansıma sağlar. Gümüş reflektörler kadar ışık yansıtmazlar. Işığın şiddetine göre çekilen konuya yakın tutulmak kaydıyla işe yarar.
  • Gümüş Reflektör: Beyaza benzer nötr bir renk dengesi sunar, ancak daha yüksek bir kontrastla aynasal vurguları artırır.
  • Altın Reflektör: Bir konuya daha sıcak tonlarda ışık yansıtır. Cilt tonlarını geliştirmek veya harika bir sahneyi dengelemek için kullanışlıdır. Güneş ışığının renk tonu ile aynı olduğu zamanlar için genellikle harici çekimlerinde kullanılmaktadır.
  • Siyah Yüzey: İstenmeyen yansımaları engeller. Ayrıca negatif dolgu uygulamaları için tercih edilir.
  • Yarı Saydam Difüzör: Işık gücünü bir durak kadar azaltır. Difüzör, çekimi yapılan nesnenin etrafını saracak daha geniş ve daha yumuşak bir ışık kaynağı oluşturmaya yardımcı olur.