Kiralık RED Komodo 6K Sinema Kamera | Canon RF / EF / PL Mount

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating

1 GÜN: 2500 ₺ + KDV
3 GÜN: 7000 ₺ + KDV
7 GÜN: 10.000 ₺ + KDV

Kiralık RED Komodo 6K, çeşitli proje alanları için tasarlanmış; Canon RF Mount bir kamera modelidir. Kiralık RED Komodo 6K Sinema Kamera için bize ulaşabilirsiniz.


RED KOMODO Kiralama Paketi:

  • RED Komodo 6K Sinema Kamera Gövde
  • Tilta RED KOMODO Koruma Kafesi (Kit E)
  • RED 512 GB CFast 2.0 Hafıza Kartı x 2 Adet
  • SanDisk Extreme PRO CFast 2.0 Hafıza Kartı Okuyucu
  • V-Mount Batarya x 2 Adet
  • V-Mount Batarya Şarj Cihazı
  • Taşıma Çantası

Kiralık RED Komodo, oldukça küçük bir yapıya sahip SUPER35 sensör ile güçlendirilmiştir. KOMODO, 6K çözünürlükte bir sinema kamerasıdır. RED’in ürettiği en küçük kamera olan KOMODO, önceki RED modellerinde olmayan otomatik netleme özelliğiyle donatılmıştır.

Kiralık RED Komodo, belgesel çekimleri, kurumsal, içerik videoları ve bağımsız filmler için verimli bir kameradır. RED KOMODO medya türü olarak tek bir CFast 2.0 kart yuvasına sahiptir. Küp biçiminde tasarlanan kamera Canon BP serisi batarya ile çalışmaktadır. Kamera, özel besleme kablosu veya yuvasıyla V-Mount Batarya ile de çalışmaktadır.

Kiralık RED Komodo 6K İnceleme

Kiralık RED Komodo Özellikleri

RED, KOMODO 6K Dijital Sinema Kamerasını piyasaya sürerek yeni bir devrim yarattı. RED, efsanevi görüntü kalitesini ve renk bilimini yeni kübik formda bir kamera gövdesinde yeniden tasarladı. RED’in bu kamerası yalnızca 1 kilogram ağırlığında, yaklaşık 11x11x11cm boyutlarında kompakt bir yapıya sahiptir. RED, bu ultra kompakt yapıya ulaşmak için yeni adımlar attı. Bu hedefe ulaşmak için RED, iki konuya öncelik vermiştir. Canon RF Mount ve Global Shutter teknolojisine sahip KOMODO 19.9MP Super35 CMOS sensör kullanmıştır. Bu sensör, 16’dan fazla dinamik aralık ile görüntüler oluşturur ve shutter kusurlarını ortadan kaldırır. KOMODO, post prodüksiyonda esneklik için REDCODE RAW’da çeşitli kayıt modlarına sahiptir. Ayrıca kamera, 40fps 6K, 48fps 5K, 60fps 4K ve 120fps 2K kayıt yapmaktadır.

RED için devrim niteliğinde olan, KOMODO ile son derece kompakt hepsi bir arada tasarımın oluşturulmasıdır. Kamera, CFast 2.0 kart ile 280 MB/sn’ye varan veri hızları ile kayıt yapmanızı sağlar. Üst düzey 2,9 “1440 x 1440 dokunmatik ekran, çekimlerinizi yapılandırmayı ve izlemeyi kolaylaştırır. Kamera, önizleme ve ayarlar için bir iOS-Android cihaz kullanmak için RED Camera Kontrol sistemini kullanabilirsiniz. Bu, entegre 2,4 / 5 GHz Wi-Fi ile mümkündür. USB Type-C bağlantı noktası ve isteğe bağlı adaptörler aracılığıyla kablolu kontrol de mümkündür.

Canon RF lens yuvasının kullanımı KOMODO’nun son derece kompakt olmasına izin vermektedir. Ayrıca KOMODO isteğe bağlı adaptörlerin kullanımıyla çok çeşitli lenslerle uyumluluğa da olanak tanımaktadır. Montaj, dahili adaptör aracılığıyla mekanik RF lensleri ve mekanik EF lensleri doğal olarak destekleyecektir. Ayrıca KOMODO, isteğe bağlı elektronik EF’den RF’ye montaj adaptörlerini kullanabilmektedir. Kamera, elektronik Canon EF yuvalı lensleri de destekleyecektir. Bunun yanı sıra KOMODO bu lens adaptörü ile otomatik odaklama gibi ek işlevlerin kilidini açacaktır.

RED Komodo Özellikleri

RED için bir ilk, uyumlu lenslerle Faz Algılamalı Otomatik Odaklama (PDAF) kullanma yeteneğidir. Bu, elektronik iletişim EF-RF adaptörüyle kullanılan uyarlanmış Canon EF lensleri içerir. Faz algılama sistemleri, mesafeyi ölçerek ve karşılaştırma hızlarıyla bilinir. Bu yüzden video üretimi için güvenilir, doğru bir sistem sağlamalıdır. Ek olarak, dokunmatik ekran hızlı bir şekilde odak değiştirmek ve nesneleri seçmek için kullanılabilir.

KOMODO, güçlü 16-bit REDCODE RAW formatını kullanarak 40 fps’de 6K’ya kadar çekim yapabilme özelliğine sahiptir. RED KOMODO, düşükten yükseğe HQ, MQ ve LQ arasında bir seçim sunan sıkıştırma seçeneklerine sahiptir. Kamera, bu seçenekler ile kullanıcıların her çekim için en iyi seçeneği seçmesine izin verir. Böylece veri hızına mı yoksa görüntü kalitesine mi öncelik verileceğini belirlemesine olanak tanır. REDCODE RAW, 5K’dan 48 fps’ye kadar, 4K’dan 60 fps’ye kadar desteklenmektedir. Ayrıca KOMODO’da çekimler 2K’dan 120 fps’ye kadar desteklenmektedir. Bu özelliği ile KOMODO post prodüksiyonda mümkün olan en büyük esnekliği sunar. Ayrıca daha geleneksel bir format kullanmak isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. KOMODO, Apple ProRes 422 HQ ve standart 422’de 60 fps’ye kadar kayıt yapabilmektedir. Ayrıca kamera, DCI 4K veya 120 fps’ye kadar DCI 2K ile yerel olarak kayıt yapabilir.

RED KOMODO, bir dizi gerekli bağlantı noktasına ve bağlantıya sahiptir. Ayrıca Kamera, entegre stereo mikrofonlar ve ses için 3,5 mm girişe sahiptir. Ayrıca kamerada 9 pinli EXT bağlantı noktası bulunmaktadır. Bu bağlantı aracılığıyla genlock / zaman kodu / GPIO / RS232 desteği bulunmaktadır. RED KOMODO’nun arka kısmında ayrıca DC güç girişi bulunmaktadır. Kamerada 12G-SDI bağlantı noktası bulunmaktadır. Bu bağlantı noktası, 10 bit 4:2:2 kalitesinde 60 fps’de DCI 4K’ya kadar desteklenmektedir. Ek olarak RED Kamera Kiralama için bize ulaşabilirsiniz.

FilmEkipmanları.com’dan kiralayacağınız RED KOMODO 6K Sinema Kamera, V-Mount Bataryası ile de çalışmaktadır. RED KOMODO 6K Kamera ile 2 adet batarya verilmektedir. 2 Adet Kiralık V-Mount Batarya, kiralama ücretine dahildir.

Upsell Products

1 GÜN: 4000 ₺ + KDV
KAZANCINIZ: 4000 ₺

Kiralık RED Komodo 6K PRO SET #01

1 GÜN: 1900 ₺ + KDV
3 GÜN: 4750 ₺ + KDV
7 GÜN: 9000 ₺ + KDV
Rated 5.00 out of 5

Kiralık Sigma Cine Zoom High Speed Lens Seti | PL Mount / E-Mount / X-Mount

1 Gün: 500 ₺ + KDV
3 Gün: 1250 ₺ + KDV
7 Gün: 2250 ₺ + KDV
Rated 5.00 out of 5

Kiralık Tokina Cinema ATX 11-20mm T2.9 Geniş Açı Zoom Lens | PL Mount / E-Mount / X-Mount