Currency
Fujifilm X-H2s
By: filmekipmanlari 28/06/2022 0 Comment.

Fujifilm X-H2s Aynasız Kamera Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Fujifilm X-H2s, Fujifilm’n dört yıl aradan sonra X-H1 modelini geliştirerek piyasaya sunduğu yeni aynasız fotoğraf makinesi modelidir. X-H2s’te bulunan “s’’ speed anlamına gelmektedir. Fujifilm X-H2s Aynasız Kamera modelini zengin lens ve aksesuar seçeneği ile Film Ekipmanları .com’dan kiralayabilirsiniz: Kiralık Fujifilm X-H2s

Gelin şimdi, X-H2s birçok özelliği ve geliştirmesiyle rakiplerine kafa tutan özelliklerine bir göz atalım:

01- Yüksek Hızlı İşlemci X-Processor 5

X-H2s iki kat daha hızlı olan geliştirmiş işlemci “X-Processor 5” X serisi tarihinde geliştirilmiş en yüksek performansı sunar. Üstün görüntü kalitesi üretmek için yüksek ISO duyarlılığına sahiptir.
Kamera 6.2K çözünürlükte 30P ve 4K çözünürlükte 120P Videoları 4:2:2 10-bit olarak kaydetmektedir. Yüksek hızlı 4K / 120P video kaydetme özelliği, hızlı hareket eden bir öznenin anlık hareketinin ince ayrıntılarla yumuşak ağır çekimde kayıt edeceği anlamına gelir. İşlemci, ProRes 422 HQ, ProRes 422 ve ProRes 422 LT olmak üzere üç Apple ProRes codec’ini ProRes kaydederken X-H2S, ProRes 422 Proxy gibi proxy kaydını da desteklemektedir. Böylece film çekiminden post prodüksiyona kadar genel iş akışını kolaylaştırır.

02- Yepyeni Sensör X-Trans CMOS 5 HS

Fujifilm, X-H2S ile yüksek çözünürlüklü sensör geliyor! X-Trans CMOS 5 HS 40 milyon piksel sayısına sahip APS-C formatlı sensörü ilk defa görüyoruz, Fujifilm X-T4’ten dört kat daha hızlı bir sinyal okuma hızına ve 26,16 MP görüntü sensörüne sahiptir. En belirgin özelliği stacked layer teknolojisi bu teknoloji Nikon Z9 ve Sony A1 kameraları da kullanmaktadır. Bu özellik düşük gecikme hızı sayesinde kararmayı en düşük seviyeye çekecek. Bu sensör hem fotoğraf hem de videolarda yüksek ISO’lara çıkabilir. X-H2s ile tüm karanlık alanları zorlayın.

03- X Serisi Tarihindeki En İyi Seri Çekim Modu Performansı

Fujifilm X-H2s, saniyede 40 kareye kadar karartmasız sürekli çekim sağlamak için X-H1 modelinden yaklaşık dört kat daha hızlı bir sinyal okuma hızına sahip yeni geliştirilmiş “X-Trans™ CMOS 5 HS sensörüyle donatılmıştır. X-H1 modelininde bulunan faz algılama hesaplamalarının sayısını üç katına çıkarmak için seri çekim sırasında Canlı Görünüm modunda görüntüleri görüntülerken faz algılama piksellerini bağımsız olarak kontrol eder. AF / AE takibi, saniyede 40 karelik yüksek hızlı sürekli çekim sırasında bile korunur ve belirleyici bir fotoğraf fırsatının yakalanmasını sağlar.

04- Üst Düzey Video Performansı

Fujifilm, kamera 4:2:2, 10-bit Apple ProRes HQ, ProRes 422, ProRes LT ve ProRes 422 Proxy’nin dahili kaydını en fazla çözünürlükte desteklediğinden, X-H2S’nin video becerisini “olağanüstü” olarak nitelendiriyor. 30p’de 6.2K ve 120p’de 4K’ya ve 240p’de Full HD’ye kadar kare hızlarında 10 bit H.265 video ve 4:2:2.
Şirket, sensörün video kaydederken 1/180 saniyelik okuma hızının panjurun görsel etkilerini azalttığını ve ısıyı dağıtan tasarımın 4K 60p sürekli video kayıt süresini yaklaşık 240 dakikaya çıkardığını söylüyor.

05- Yüksek Çözünürlüklü Elektronik Vizör

Yüksek çözünürlüklü elektronik vizör 0,8x büyütmeye sahiptir ve inanılmaz ayrıntılar için 5,76 milyon nokta kullanır. Yaklaşık 120 fps yenileme hızı, vizörden aşırı açılardan bakmanın neden olduğu görüntü bulanıklığını ve bozulmayı bastırarak hareketli nesneleri daha doğru şekilde izlemeyi kolaylaştırır.

06- Geliştirilmiş AF Performansı

Yeni işleme motorundan gelen gelişmiş AF hızı ve hassasiyetinin yanı sıra Fujifilm, X-H2S AF sistemi için tahmin algoritmasını geliştirdi. Bu, fotoğraf makinesinin Alan AF’de ve düşük kontrastlı koşullarda nesneleri izleme yeteneğini geliştirdi. Fujifilm X-H2S ayrıca Derin Öğrenme AF teknolojisini kullanır ve çerçeve içindeyken hayvanları, kuşları, arabaları, motosikletleri, bisikletleri, uçakları ve trenlerin yanı sıra insan yüzlerini ve gözlerini otomatik olarak algılayabilir. Dahası, X-H2S video modunda AF + MF’yi destekler ve video çekerken aynı konu algılama özelliğini sunar.

07- Gövde ve Tasarım

135,5 x 92,9 x 86,9 mm ölçülerinde ve 660 g ağırlığında olan yeni XH2S, aslında önceki model olan X-H1’den daha küçük ve daha hafiftir. XH1’deki ISO ve Deklanşör Hızı kadranları bu yeni modelde bir PASM kadranı için yer açarken Fujifilm, bazı kadranları ve kontrolleri kaldırıp daha fazla İşlev düğmesiyle değiştirmeye karar verdi.

LCD ekran ve EVF’nin her ikisi de önemli ölçüde yükseltildi; birincisi 1,62m 3 inç değişken açılı LCD ve ikincisi 0,8x büyütme ve 120 FPS yenileme hızına sahip 5,76M EVF’ydi.

08- Pil Ömrü

XH2s, X-T4 ile tamamen aynı pili kullanır ve pil ömrü, çok katı CIPA standardına göre 720 çekim ve isteğe bağlı VG-VH kavrama takılıyken 1850 çekim olarak derecelendirilmiştir. Bu kameranın deklanşör ömrü, mekanik deklanşör kullanıldığında 500K çekimdir.

09- XH2S Opsiyonel Aksesuarları

1) Dikey pil tutacağı “VG-XH” (X-H2S’ye özel)

Dikey pil tutacağı, yüksek kapasiteli pil “NP-W235”ten iki tanesini yükleyebilir. Ayrıca toza ve neme karşı dayanıklıdır ve gelişmiş pratik uygulamalar için -10°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışır. Tutamak, yatay çekim ile aynı düzeyde kullanılabilirlik sağlamak için dikey çekim için uygun konumlarda çeşitli düğmelere sahiptir.

2) Soğutma fanı “FAN-001” (X-H2S’ye özel)

Soğutma fanı satın alarak, bu yüksek sıcaklık süresi iki katına çıkarak 50 dakikalık kayıt süresini tamamlıyor. Daha önce bir kamera üreticisinin sunduğu birinci taraf eklenti soğutma çözümü görmemiştik, ancak yerleşik fanlı kameralar video dünyasının temelini oluşturmaya başlıyor.

3) Dosya vericisi “FT-XH” (X-H2S’ye özel)

Bu dosya vericisi, stüdyo içi bağlı çekim veya spor / medya çekimi için gerekli olan kablolu LAN bağlantısı ve yüksek hızlı kablosuz iletişim özelliğine sahiptir. Dikey tutuş olarak da kullanılabilir ve iki yüksek kapasiteli pil “NP-W235”e uyar.

4) Kapak takımı “CVR-XH” (X-H2S’ye özel)
Kameradaki çeşitli terminalleri korumak için kapak kitinde bulunan öğeler:
1 x Senkronizasyon terminal kapağı
1 x Sıcak ayakkabı kapağı
1 x Dosya verici / dikey pil tutacağı terminal kapağı
1 x Soğutma fanı terminal kapağı
1 x Hafıza kartı yuvası kapağı

10-

Fujifilm X-H2s, bir CFexpress Type B ve bir SD kartı destekleyen çift bellek kartı yuvasına sahiptir. CFexpress Type B bellek kartlarının yüksek hızlı veri işleme performansıyla X-H2S’nin hızlı, sürekli görüntü oluşturma ve video performansının tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktadır.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Go To Top
WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?