Boom Mikrofon

Boom Mikrofon, etiketinde boom kiralama seçenekleri listelenmiştir. Mikrofon Kiralama, yanında kiralık ses ekipmanı seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Kiralık Ses Ekipmanı

Boom Seti

Boom, hareketli ve geniş bir sahnede sürekli çekim yapabilmek amacı ile ucuna bir shotgun mikrofon ile shotgun mikrofon zeplininin yerleştirildiği ve genellikle metalden üretilen uzun bir sopadır. Birçok uygulama alanında kullanılan boom seti, çeşitli kiralık ses ekipmanları ile oluşturulmuştur. Bu kiralık ses ekipmanı, kiralık shotgun mikrofon, kiralık zeplin, kiralık boom sopası, ses kabloları ve özel taşıma çantasından oluşturulmuş bir settir.

Boom Kiralama

Boom Kiralama, en çok yapılan film ekipman kiralama işlemlerinden biridir. Günlük Kamera Kiralama yanında kaliteli ses çekimleri için boom kiralama yapılması önerilir. Çünkü birçok proje uygulamasında yani çekimlerde ses genellikle ikinci plana atılmaktadır.

Kiralık Boom

Ekipman kiralama çalışmalarında kiralık boom en fazla talep edilen hizmetlerden biridir. Bunun yanı sıra kısa film ekipman kiralama, çalışmalarında da en çok talep edilen kiralık ses ekipmanı içerisindedir.

Kiralık Shotgun Mikrofon

Mikrofonlar arasında çalışma modeline göre birçok farklı mikrofon bulunmaktadır. Bunlardan biri de shotgun mikrofonlardır. Akla gelen ilk soru ise “shotgun mikrofon ne işe yarar” ve “shotgun mikrofon nedir”. Kısaca shotgun mikrofon, doğrusal yönde ses almanızı sağlar. Shotgun mikrofonlar, basit birinci dereceden tek yönlü mikrofon türlerin en yüksek yönlü olanıdır. Düşük frekanslarda hiperkardiyoidin klasik polar cevabına sahiptirler, ancak orta ve yüksek frekanslarda bir girişim tüpü onlara ileriye doğru odaklanırlar. Bu, uzunlamasına odaklanması eksen dışı dalgaların iptal edilmesi işlemi ile elde edilir. İleri hassasiyetlerinin darlığı nedeniyle, kiralık shotgun mikrofon, televizyon ve film setlerinde, stadyumlarda ve belgesel alan kaydı için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kiralık Kamera Üstü Mikrofon

Kamera Üstü Mikrofonlar, genellikle küçük boyutta kompakt shotgun mikrofonlardır. Kamera üzerinde kullanılmak için özel olarak tasarlanmışlardır. Genellikle saha da kolay kullanımı olması için kalem pil tarzı kolay ulaşılan piller ile çalışmaktadır.

Showing all 3 results