Telsiz | FilmEkipmanlari.com

Telsiz

Telsiz

Telsiz Nedir?: Telsiz nedir kısaca açıklamak gerekirse; haberleşme için kullanılan alıcı-verici çalışma prensibi ile kablosuz ses aktarımı yapabilen radyo sinyalleri aracılığıyla iletişim sağlayan elektronik cihazlardır.

Telsiz Nasıl Çalışır?: Bütün telsizler belli bir frekans aralığında çalışmaktadır. Haberleşmek istediğiniz telsiz kullanıcısı ile bire bir aynı frekans üzerinde bulunmanız gerekmektedir. Telsiz çalışma prensibi, temel olarak bir kullanıcının ses göndermesi sırasında diğer kullanıcının dinlemede bulunmasını ilkesine bağlı olarak çalışır.

Tüm telsiz haberleşme sistemleri, iki temel yöntemde işlemektedir: Simplex Haberleşme ve Duplex Haberleşme. İlk telsiz haberleşme yöntemi simplex haberleşmede, her iki telsiz istasyonuda da aynı frekansı kullanır. İkinci telsiz haberleşme yöntemi duplex haberleşmede ise aynı anda iki istasyonun konuşması ise, iki farklı frekansın kullanılmasıyla olasıdır. CB Telsiz ve PMR Telsiz kullanmak için ruhsat veya ehliyete ihtiyaç yoktur.

Telsiz Nerelerde Kullanılır?: Haberleşme için kullanılan telsizler, film setlerinde kullanılan malzemeler arasındadır. Film setinde bulunanlar, arasındaki iletişimi hızlandırmak için genelikle halk bandı frekans aralığında çalışan lisanssız telsizlerden PMR Telsiz modellerini tercih ederler.

Telsiz kategorimizde bulunan ENTEL Heider Pro5 telsizlerini kiralayabilirsiniz. Ayrıca Kirisun, Baofeng, ve Hytera markalı telsiz fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Tek bir sonuç gösteriliyor


  • 1 Gün: 50 ₺
     

    Kirisun NPMR Telsiz