Currency
sony a7s III
By: filmekipmanlari 02/08/2020 0 Comment.

Sony a7S3 Aynasız Kamera Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Sony a7S3 ile hepimizin kafasında bazı soru işaretleri vardı. Bu soruların başında ilk akla gelen soru, doğal olarak; “Sony a7S3 ne zaman çıkacak?” sorusuydu. Tabii ardından hemen aklımıza, Sony a7S3 Fiyat ve Sony a7S3 Özellikleri soruları geliyordu. Sony, ilk soruya geçen hafta YouTube üzerinden yaptığı, yaklaşık 16 dakikalık Sony a7S III (gala gösterimi) özel tanıtım videosu ile cevap verdi. Sony A7S III, resmi olarak 28 Temmuz 2020, Salı günü tüm dünyaya duyurulmuş oldu. Öncelikli olarak ABD’de satışa sunulan a7S III Body satış fiyatı ise 3.498 USD olarak belirlendi.
Sony a7S 3 inceleme, yazımızda kamera hakkında bilmeniz ve öğrenmeniz gereken öne çıkan özellikler sıralanmıştır. Sony a7S III’ü Kiralık Kamera İstanbul‘dan kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz: a7S III Kirala | a7S III Satın Al
1- Yüksek Görüntü Kalitesi
“Büyük pikseller daha iyidir” uzun bir süredir a7S serisinin sloganı oldu. A7S III, daha fazla ışık toplayan arkadan aydınlatmalı 12.1MP tam kare sensör ve öncekinden 8 kat daha hızlı bir BIONZ XR işlemci ile işleri bir adım öteye taşıyor. Her ikisi de ISO 409600’e kadar büyük ölçüde geliştirilmiş düşük ışık performansına, azaltılmış panjur için daha hızlı okuma hızlarına ve S-Log2 / S-Log3 veya HLG HDR profillerini kullanırken filmler için 15 duraktan daha fazla dinamik aralığa katkıda bulunur.
2- Daha Hızlı, Daha Akıllı Otomatik Netleme
A7S serisinde yeni olan bir faz algılamalı AF sistemidir. Sensörün %92’sini kapsayan 759 puan kullanan fotoğrafçılar ve film yapımcıları artık hızlı hareket eden her türlü nesneyi kolaylıkla takip edebiliyor. Ayrıca Sony, insanlar ve hayvanlar için olağanüstü Eye AF’yi ve Gerçek Zamanlı İzleme’yi ekledi. İnanılmaz düşük ışık performansı ile AF sistemi -6 EV’ye kadar odaklanabilmekten de faydalanacaktır. Videolarınız için doğru olanı elde etmek için hız ve yanıt verme özelliğini özelleştirme konusunda daha fazla yetenek var
3- Yeniden Tasarlanan Menü ve Kontroller
A7S III’e yepyeni bir menü sistemi geldi. Kullanıcılarını dinledikten sonra Sony, ayarlarınızda gezinmenize yardımcı olacak kategoriler için yeni bir tasarım oluşturdu. Ayrıca arka dokunmatik ekranın sezgisel kullanımı için artık dokunmatik özelliktedir. Diğer küçük değişiklikler arasında kameranın üstünde özel bir kayıt düğmesi bulunur ve durağan görüntüler ile video arasında daha hızlı geçiş yapmak için Film modu değiştirilir.
4- Yükseltilmiş Vücut İçi Stabilizasyon
Sony’nin a7 serisinin temel dayanakları vücut içi stabilizasyon oldu. Bu, cephaneliğinizdeki herhangi bir lense 5 eksen stabilizasyon getiriyor. Mevcut yineleme, özellikle daha uzun telefoto lensler kullanırken daha yumuşak elde çekimler ve daha net fotoğraflar elde etmenizi sağlayan 5.5 duraklama telafisi vaat ediyor. Video atıcılar, doğrudan fotoğraf makinesinden daha akıcı kayıtlar için elektronik ve optik sabitlemeyi birleştiren bir Aktif ayarından da yararlanabilir.
5- Sınırsız 4K 10 Bit Video
Herhangi bir sınırlama olmadan 10 bit 4: 2: 2’de 120p’ye kadar 4K olarak dahili olarak kaydedin. Pasif bir ısı yönetim yapısı bir saatten fazla 4K 60p’ye izin verir. Bu büyük bir yükseltmedir ve 4K’yı tam piksel okumalı ve piksel binning olmadan kaydeden 12MP sensörden yararlanır. Yüksek verimli XAVC HS (HEVC) ve yüksek bit hızlı XAVC S-I (çerçeve içi) kodeklerin ek kalitesi, üretimden post’a kadar detay ve dinamik aralığı korur. Daha iyi kalite için, tam boyutlu HDMI bağlantı noktası 16 bit ham çıktı verebilir.
6- Kartta Daha Fazla Hız
Gelişmiş AF performansı ve daha iyi panjurun ötesinde, a7S III platforma ek hız kazandırır. Bu, yeni CFexpress Tip A kart formatını kullanırken 1000’den fazla kare için 10 fps sürekli çekim içerir. Endişelenmeyin – kamerada iki yeni birleşik CFexpress Tip A / SD yuvası vardır, böylece daha yeni, daha hızlı formatı veya klasik, güvenilir SD’yi kullanabilirsiniz. CFexpress, kameradaki en iyi video seçeneklerinin kilidini açar ve bilgisayarınıza daha hızlı aktarımlar sağlar.
7- Daha İyi Bir Görüntüleme Deneyimi
Video merkezli bir kamera çalıştırmak, çekim yapabilmeniz için sağlam görüntüleme sistemleri gerektirir. A7S III, dünyanın her yerinde 9.44m noktalı OLED EVF ile eşsiz netlik için büyük 0.9x büyütme ve videonuzu herhangi bir konumda, hatta vloglar ve selfie’ler için bile izlemeye yardımcı olacak tamamen artikülasyonlu bir arka dokunmatik ekranla her yönden geliştirildi! İnternet paylaşımı için, kullanıcılar mobil cihazlarından uzaktan çekim ve görüntülemenin keyfini çıkarabilir, hatta bir PC’ye bağlanmak için 2,4 / 5GHz Wi-Fi kullanabilirler.
8- CFexpress Tip A ile tanışın
A7S III’ün piyasaya sürülmesiyle yeni bir medya formatı geliyor: CFexpress Tip A Küçük, SD benzeri bir boyutta CFexpress Tip A kartları, mevcut SD kartların iki katından daha fazla hız sunarak daha yüksek bit hızları, daha uzun sürekli çekim, ve bilgisayarınıza daha hızlı dosya aktarımı.
9- Dünyanın İlk 9.44m noktalı OLED EVF’si
Etkileyici bir QXGA OLED Tru-Finder EVF, olağanüstü parlak, net ve ayrıntılı göz seviyesinde görüntüleme için yüksek 9,44 m noktalı çözünürlük ve 0,9 kat büyütme özelliğine sahiptir. Bu vizör, pürüzsüz hareket oluşturma için özel 120 fps Yüksek Kalite ayarına sahiptir ve bulucunun fiziksel tasarımı 25 mm uzunluğunda bir göz noktasına, 41 ° görüş alanına sahiptir ve temizliği sağlamak için en dış vizör elemanında bir flor kaplamaya sahiptir.
10- Tamamen Eklemli Dokunmatik Ekran
A7 serisi kameralar için bir ilk, yandan açılan 3.0 “1.44m noktalı değişken açılı artikülasyon ekranı, yüksek ve alçak açılardan çalışmanın yanı sıra vlog veya diğer kendi kendine kayıt ihtiyaçları için öne bakan bir konum sağlar. sezgisel çekim kontrolü ve menüde gezinme için bir dokunmatik ekran da.
Yeniden tasarlanan menü yapısı daha sezgiseldir ve film kaydı ve fotoğraf çekimi için farklı iş akışlarına ve ayar seçimlerine sahiptir. Menü sistemi aynı zamanda arka LCD’nin dokunmatik ekran tasarımı ile birlikte çalışır.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Go To Top
WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?