Currency
zoom h8
By: filmekipmanlari 10/07/2020 0 Comment.

Zoom H8 Ses Kayıt Cihazı Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Zoom’un 2020 yılına damgasını vuracak olan yeni ses kayıt cihazı Zoom H8 hakkında bilmeniz gereken öne çıkan özellikleri bu yazıda. Zoom H8’i FilmEkipmanlari.com’dan kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz: H8 Kirala | H8 Satın Al

1- Uygulamaya Dayalı Dokunmatik Ekran

Zoom H8 ‘in 2,4 inç renkli LCD dokunmatik ekranı ile podcasting, müzik ve sette ses kaydı iş akışları için optimize edilmiş üç adet uygulama odaklı kullanım modu bulunmaktadır. Bu üç kullanım modları ile H8’in kullanımı son derece sezgisel ve kullanıcı dostudur.

  • Podcast App: Dört mikrofon kanalı ve iki ses pad’i kanalıyla kolayca kullanılabilen Podcast uygulaması, yüksek kaliteli podcast üretimini kolaylaştırmaktadır. Ses efektlerini, müzik kaynaklarını ve daha fazlasını özel Ses Pad’lerinden kullanmak için önceden yüklenmiş 13 ses efektini veya SD hafıza karttan kendi ses dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

  • Music App: Müzik uygulaması ile ses seviyeleri, fader’lar ve ölçüm gibi önemli kontrolleri parmaklarınızın ucuna getirirken, 10’a kadar giriş kanalını kaydedebilirsiniz. Ayrıca mixleme, EQ ve sıkıştırma ile kayıtlarınızı geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, çok çeşitli amplifikatör ve efektlere erişmek için Zoom’un Gitar Laboratuvarı’na USB portu üzerinden bağlanabilirsiniz.

  • Field App: Sahada ses kayıtları, ses tasarımı, konferanslar ve daha fazlası için tasarlanan Field uygulaması, her parça için büyük ölçüm cihazlarına anında erişim sağlar, böylece kayıtlarınızın hiçbir zaman kesilmediğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca giriş türünü, lo-cut filtreleme, sıkıştırma, sınırlama, gürültü geçidi ve diğer tuş ayarlarını hızlı bir şekilde ayarlamanızı sağlar.

2- Zoom Mikrofon Kapsülü Sistemi 2.0

Zoom’un Mükrofon Kapsülü Sistemi 2.0, Zoom H8 ‘in kapsül bağlantısına dört adede kadar ses kanalının eklenmesini sağlayarak, ayrı olarak satılan yeni kapsüller ekleyerek kayıt yeteneklerinizi genişletmek için yeni yollar açar.

  • XAH-8: XAH-8 kapsülü, iki kondansatörlü mikrofonu sayesinde sağlıklı stereo kayıtlar sağlar. Kayıtlarınızın stereo görüntüsünü geliştirmek için kapsülleri sıkı bir X/Y modelinden geniş bir AB modeline kolayca döndürün.

  • VRH-8: VRH-8, sürükleyici 360 ses kayıtları sunmak için dört kondenser mikrofon kullanan bir Ambisonic mikrofon kapsülüdür. Yerleşik bir ivmeölçer, kapsülün her zaman mükemmel bir şekilde hizalanmasını sağlamaya yardımcı olurken yerleşik Ambisonic kod çözücü, gerekli dönüşümleri otomatik olarak gerçekleştirerek üretim sonrası size zaman kazandırır.

  • EXH-8: EXH-8 kapsülü, size toplam 10 ek olarak dört ek XLR girişi sağlar. Her ek girişin özel bir kazanç düğmesi ve ped anahtarı vardır. En sevdiğiniz kondansatör mikrofonlarını bile kullanabilirsiniz; fantom gücü sağlamak için EXH-8 kapsülüne bir güç kaynağı bağlamanız yeterlidir.

3- Hızlı ve Kolay Kullanım

Zoom H8 ‘in ön paneli ergonomik olarak en önemli ve yaygın olarak kullanılan kontrolleri olan kayıt, oynatma/duraklatma ve durdurma için taşıma düğmeleri, oynatma sırasında sessiz düğmeler olarak ikiye katlanan ayrı kayıt kolu düğmeleri, büyük kazanç düğmeleri ve pad anahtarları ile ergonomik olarak düzenlenmiştir. Ek güvenlik için, bir tuş kilidi kayıt sırasında yanlışlıkla çalışmasını önlemek için tüm ön panel düğmelerini devre dışı bırakır.

4- Kazanç Ayarlarına Anında Erişim

Her H8 girişinin kendi özel kazanç kontrol düğmesi vardır. Kayıt seviyelerinizi optimize etmek için parça seçimi veya düğmeye basılması gerekmez; kazancı ayarlamanız gerektiğinde kadranları (0’dan 10’a kadar açıkça etiketlenmiş) çevirmeniz yeterlidir. XLR giriş kaynaklarınız öylesine yüksekse, “0” ayarında preamplardan daha az kazanç elde etmeniz gerekiyorsa, XLR girişlerini 20 dB azaltmak için dört ön panel pad anahtarını kullanın.

5- Sekiz Mikrofon/Kanal Girişi

Dört XLR girişi, iki XLR-1/4 “kombo girişi ve 3,5 mm stereo mini jak girişi (XYH-6 kapsülünde) ile donatılmış olan H8, kondenser mikrofonları (12, 24 veya 48 VDC fantomu ile) barındırabilir güç), +4 dB dengeli hat seviyesi kaynakları veya aktif elektronik cihazlarla dengesiz enstrümanlardan gelen sinyaller İster stüdyo kondenser mikrofonlarını kaydetmeyi, ister kablosuz alıcılardan gelen beslemeleri veya bir röportaj için bir yaka ve shotgun mikrofon kombinasyonunu planlayın, H8’in preampları düşük gürültülü performans sunmaya hazırdır.

6- Tüm Kanalları Canlı veya Overdub Katmanlarını Kaydetme

H8, 24 bit / 96 kHz çözünürlüğe kadar çok kanallı kayıt özelliğine sahiptir; 12 parçaya kadar (mikrofon kapsülü, yedek kayıt, XLR 1-4, XLR-1/4 “birleşik A ve B ve LR stereo miks) mevcuttur.

Tüm kanalları aynı anda kaydedin veya ilk kayıttan sonra enstrüman katmanları eklemek için aşırı overdub işlevini kullanın. Parçalarınız için seviyeleri ve tavaları ayarlayın, ardından parçalarınızı stereo bir dosyaya karıştırmak için H8’in dahili karıştırma işlevini kullanın.

7- SD Kart Kaydı ve Ses Arabirimi İşlevselliği

Doğrudan bir SD karta (2 GB kapasiteye kadar), SDHC karta (32 GB kapasiteye kadar) veya SDXC karta (512 GB kapasiteye kadar) kayıt yaparak taşınabilirliği en üst düzeye çıkarın. 2GB’lık bir kart, sıkıştırılmamış ses kalitesi ve endüstri standardı dosya uyumluluğu için BWF uyumlu WAV formatını kullanarak üç saatlik 16 bit / 44.1 kHz stereo kayıt süresi sağlar. Ortam kartlarının ayrı olarak satıldığını ve daha büyük kapasiteli kartların başlatma sürelerini artıracağını unutmayın.

Alternatif olarak, H8’i Mac veya Windows bilgisayarınızda 12 giriş / 2 çıkış USB 2.0 ses arabirimi (24 bit / 96 kHz’e kadar) olarak kullanın. İPad ile ses arabirimi çalışması için bir Apple Kamera Bağlantı Kiti gereklidir ve ayrı olarak satılır.

8- Sağlam ve Taşınabilir

Dayanıklı, ergonomik gövde doğal olarak elde taşınır kullanım için uygundur. Bir mikrofon sehpasına veya tripoda monte etmeniz gerekirse, H8’in arkasındaki dişli bir delik stand adaptörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. H8’i doğrudan bir kameraya bağlamak için bir hot-shoe adaptör yeterlidir.

9- Özel Kayıt İşlevleri

H8, bir performansın başlangıcını yanlışlıkla kaçırmanızı önlemek için tasarlanmış seçilebilir kayıt işlevleri sunar. Kayıt düğmesine basmadan önce gerçekleşen ses anlarını koruyarak, ön kayıt seçeneği harika bir çekimin başlangıcını asla kesmemenizi sağlar. Otomatik kayıt, kullanıcı tarafından ayarlanan bir ses seviyesi algılandığında otomatik olarak kayda başlayabilir ve bu da sesle etkinleşen kayıt için mükemmeldir.

Yedek kayıt, H8’in daha az giriş kazancı ile L/R girişinin bir kopyasını otomatik olarak kaydetmesini sağlar. Orijinal parçanız bozuk olsa bile, yedekleme sürümü iyi olacaktır.

10- Gelişmiş Ses Yazılımları

H8, Steinberg Cubase LE müzik prodüksiyon yazılımı ve WaveLab Cast ses düzenleme yazılımı için ücretsiz indirme lisansları ile birlikte eksiksiz bir ses prodüksiyon araç setini temsil eder.

  • Podcasting: WaveLab Cast sizi doğrudan Spreaker veya Podbean gibi podcast dizinlerine bağlar. Bölümleri hızlı bir şekilde yükleyebilir, ayrıca doğrudan RSS özet akışları oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

  • Video için Ses: Video dosyanızı içe aktardığınızda WaveLab Cast otomatik olarak sesi çıkarır. Düzenleme araçlarını kullanarak istenmeyen gürültüyü azaltabilir, seviyeleri değiştirebilir ve yüksek sesli sibilant’ları kaldırabilirsiniz. Ölçüm seçenekleri yeni parçalar oluşturmanıza, müziğinizi yavaşça azaltmanıza ve EQ ve sıkıştırma kullanmanıza olanak tanır. WaveLab Cast’ın dışa aktarma işlevlerini kullanarak sesi video dosyasına yeniden ekleyin.

  • Saha Kaydı: WaveLab Cast, 96 kHz’e kadar ses kalitesini destekler ve ileri teknoloji yeniden örnekleyici içerir. RestoreRig gürültüyü ve istenmeyen sesleri kaldırır. Snap işlevlerini ve crossfade seçeneklerini kullanarak yeni dosyalar oluşturabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ses dosyalarınızı herhangi bir popüler ses biçiminde dışa aktarın.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Go To Top