Currency
zhiyun crane 3s
By: filmekipmanlari 17/07/2020 0 Comment.

Zhiyun CRANE 3S Gimbal Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Son yıllarda geliştirdiği gimballar ile tüm dünyada çok tercih edilen bir marka olan Zhiyun-Tech, CRANE serisinin yeni üyesini satışa sundu. Zhiyun Crane 3S, hakkında öğrenmeniz gereken öne çıkan özellikleri bu makalede. Zhiyun-Tech Crane 3S’i FilmEkipmanları.com‘dan kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz: CRANE 3S Kirala | CRANE 3S Satın Al

Zhiyun Crane 3S, aksiyon çekimlerinden, stüdyoda çekilen filmlere kadar, farklı çekim ortamları ve türleri için tasarlanmıştır. CRANE 3S, bir kamera gimbalında bulunması gereken hem yüksek taşıma kapasitesine ve hem de esnekliğe sahiptir. Film çekenleri göz önünde bulunduran Zhiyun, CRANE serisinin katı ve öngörülemeyen sert çekim ortamlarına uyum sağlaması için daha iyi olabileceğini düşündü. Yenilenmiş hacimli motorlar ve daha geniş uygulama ve sezgisel kontrol için tasarlanmış yeni modüler tasarım ile yenilik mirasına dayanan yeni Zhiyun Crane 3S ‘i tanıtıyoruz.

Zhiyun Crane 3S Özellikleri

1- Daha İddialı Kamera Kurulumları İçin Yeniden Yapılandırıldı

Bu sadece bir yükseltme değil ayrıca yeniden yapılanmadır. CRANE 3S, maksimum yüklemeye izin veren yepyeni süper motorlar ile üretilmiştir. CRANE 3S, çok çeşitli kamera boyutları için 6,5 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

2- Uzatılabilir Tutma Kolu ve Daha Fazla Esneklik

CRANE 3S’te daha geniş uyumluluk hedeftir. Ancak CRANE 3S’in tasarımında esneklik göz ardı edilmemiştir. CRANE3 S’e daha büyük sinema kamera kombinasyonlarında daha fazla alan için rulo eksenine bir genişletme modülü eklenebilir. Bunun yanı sıra DSLR ve Aynasız Fotoğraf Makineleri gibi küçük kamera kombinasyonları için daha fazla taşınabilirlik için genişletme modülü çıkarılabilinir.

3- Çok Yönlü Çekim için Modüler Tasarım

CRANE 3S’de, TransMount EasySling Handle ve TransMount SmartSling Handle seçenekleri bulunmaktadır. EasySling kolunu daha rahat ve dik çalışma için daha iyi bir rahatlık sağlamak amacıyla tutamağı monte edebilir. Ayrıca sezgisel bir kontrol paneli ve OLED ekrana sahip SmartSling kolunu doğrudan kamera ve gimbal parametre ayarları için monte etmeyi ya da bunları bir araya getirme seçenekleri vardır.

4- Çapraz Uyumluluk

Zor çekim şartlarında çekim planlarını tamamlamak için CRANE 3S, çapraz uyumluluğu ile çok yönlü çözümler sunmaktadır. Kol modları kolayca ayrılır ve her ikisi de aksesuarları monte etmek için farklı boyutlarda çok sayıda diş deliği sağlar. Modüler tasarım, motorlu dolly, pergel, kablo kamı, Easyrig vb. gibi CRANE 3S’de daha fazla uyumluluk sağlar.

5- Sıfır Salınım

CRANE 3S, kullanıcıların güven duyabileceği en üst düzey sağlamlık sağlar. Yeniden geliştirilip; tasarlanan kilitleme sistemi, üç ekseni fark edilir bir şekilde sallanmadan kilitleyebilir. Modüler tasarım, seyahat veya saklama sırasında kameranın gimbalde % 100 güvenli olmasını sağlamak için çift kilitlerle entegre edilmiştir.

6- PowerPlus Tarafından Desteklenen Sürekli Çalışma Süresi

Batarya kullanımının yanında CRANE 3S, doğrudan şarj için 25,2 V’a kadar girişi destekleyen bir DC-IN giriş bağlantı noktası sunmaktadır. Yeni TransMount PowerPlus Pil Paketi, sabit yoğun hareketlere uyum sağlamak için gimbalinize daha fazla güç vererek ve cihazlarınız için kompakt ancak hızlı şarj eden bir güç bankası olarak hizmet veren 6 x Zhiyun 18650 pilleri barındırabilir.

7- Pürüzsüz ve Olağanüstü Hızlı

Çeşitli çekim ortamlarında zorlu koşulları kolaylaştırmak için CRANE 3S, olağanüstü tepki hızı ve yumuşaklığı sağlayan yeni bir algoritma sistemi tarafından yönlendirilir. Yüksek devinimli aksiyon çekimlerinde CRANE 3S, oluşabilecek sert rüzgarlara ve G (yerçekimi) kuvvetlerine taviz vermeden çalışabilir.

8- 55 Derece ile Daha Geniş Görüş

Düzgün 55 derece eğimli rulo ekseni, engellenmemiş görünüm için tasarlanmıştır. Bu özelliği ile büyük gövdeli sinema kamera kombinasyonlarını monte etmek için yeterli alan sağlamaktadır.

9- Geliştirilmiş Zoom ve Odak Sistemi

Sinematografinin ihtiyaçlarını karşılamak için, yakınlaştırma ve odaklama sistemine daha büyük lens destekleri eklenir. Focus çarkı, bir odak aralığını işaretlemek için bir beyaz tahta ile donatılmıştır. Yakınlaştırma SmartSling Kolu ile senkronize olarak gerçekleştirilebilir.

10- CRANE 3S X TransMount Kablosuz Görüntü Aktarma Sistemi / Aynı anda Üçlü Kontrol

ZHIYUN kamera gimbalları ve TransMount Görüntü Aktarım Sistemi ile, film yapanların ekip olarak veya tek başına çalışması için üç kontrol opsiyonu bulunmaktadır. Bunlar: Gimbal’dan, akıllı telefondan uygulamasından veya hareket sensörü algılayıcısından kontrol.

11- BONUS

Gimbal’ın Timelapse özelliği TransMount Görüntü Aktarım Sistemi ile geliştirilmiştir. Bu özellik ile sadece çekimleri uzaktan izlemekle kalmaz, aynı zamanda uygulamadan çıktıktan sonra çekime devam edebilirsiniz.

ZHIYUN CRANE 3S | KİRALA
ZHIYUN CRANE 3S | SATIN AL
HEMEN BİZE ULAŞIN

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Go To Top