Kiralık Tiffen 72mm Circular Polarize Filtre

1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 200 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık Polarize Filtre, yüksek ışık yansımalarını ortadan kaldırmak amacıyla sıkça kullanılan bir filtredir. Polarize Filtre Kiralama, için bize ulaşabilirsiniz.

Kiralık 72mm Polarize Filtre, polarizasyon etkisi, ön halka döndürüldüğünde vizörde veya LCD ekranda görünür. Parlak bir günde çekim yaparken, bulut oluşumlarının tanımını geliştiren mavi gökyüzünün doygunluğu kontrol eder. Ek olarak, su yüzeyinde çekim yaparken, genellikle manzara ile ilişkilendirilen yansımalar en aza indirir. Ayrıca bu etkileri ortadan kaldırır. Dairesel bir polarizör, manzara fotoğrafçılığı için önemli bir araçtır. Camda çekim yapılırken; yansımalar veya parlama azaltılarak camın arkasındaki konunun yakalanması sağlar. Bu filtrenin ince tasarımı, görüntü köşelerinde vinyet oluşturma potansiyelini azaltır. Ayrıca geniş açılı lenslerde kullanılmasına olanak tanır.

Kiralık 72mm Polarize Filtre, dairesel polarize filtre, metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize hale gelen ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Bu, gökyüzünün ve yeşilliklerin doygunluğunda gözle görülür olmasını sağlar. Ayrıca puslu koşullarda fotoğraf çekerken daha net görüntüler sağlar. Dairesel bir polarizör, bir kameranın otomatik odaklama konusunda farklıdır. Ayrıca, otomatik pozlama işlevlerinin tam kullanımını desteklemesi bakımından doğrusal bir polarizörden farklıdır.

Tiffen 72mm Circular Polarize Filtre Özellikleri

Polarize Filtre, metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize hale gelen ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Güneşten gelen ışık, hava moleküllerindeki elektronları yansıtması nedeniyle doğal olarak kısmen polarize olur. Böylece ışığın pus gibi görünen şeye saçılmasına neden olur. Bir polarize filtre, bu yönlü polarize ışığı, yansıyan ışığa dik olarak düzenler. Ayrıca, filtreler bu ışığın çoğunun emilmesine izin verir. Bu, metalik olmayan yüzeylerden gelen parlama ve yansımalarda gözle görülür bir azalma sağlar. Bunun yanı sıra gökyüzü ve yeşillik doygunluğunda bir artış ile sonuçlanır.

Kiralık 72mm Polarize Filtre Özellikleri

Dairesel bir polarizör, lineer polarize filtreye ek olarak bir çeyrek dalga düzlemi içermesi bakımından lineer bir polarizörden farklıdır. Bu çeyrek dalga düzleminin eklenmesi, otomatik odaklama ve pozlama işlevlerinin kullanımı için doğrusal polarize ışığı dairesel olarak polarize etmektir. Işığın kırılması ve lineer bir polarizör ile filtrelenmesi nedeniyle, kullanım sırasında otomatik odaklama ve pozlama doğruluğu bozmaktadır. Işık dairesel polarize hale geldiğinde bu fonksiyonların kullanımına izin verir.

  • Metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize olan ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur.
  • Polarize filtreler, yönlü polarize ışığı yansıyan ışığa dik olarak düzenler. Ve buna göre filtreler, böylece ışığın çoğunun emilmesine izin verir.
  • Uzak manzaralardaki pusları temizler ve daha doygun, canlı renkler sağlar.
  • Dairesel polarizörler, doğrusal bir polarizörün genellikle otomatik pozlama için uygundur. Ayrıca fotoğraf çekimlerinde odak özelliklerini bozacağı dijital kameralar ve otomatik odaklama lensleriyle kullanım için idealdir.

Upsell Products

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 150 ₺ + KDV
3 GÜN: 400 ₺ + KDV
7 GÜN: 600 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 82mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 250 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 77mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)

Kiralık ND Filtre
New
1 GÜN: 100 ₺ + KDV
3 GÜN: 250 ₺ + KDV
7 GÜN: 400 ₺ + KDV

Kiralık ND Filtre | Haida 72mm Nano PRO Variable ND Filtre (4 – 9 Stop Arası)