sigma lens kiralama | FilmEkipmanlari.com

sigma lens kiralama

sigma lens kiralama

Sigma Lens, etiketinde lens kiralama seçenekleri listelenmiştir. Kiralık Lens, yanında Sigma markalı objektif modellerine ulaşabilirsiniz.

Kiralık Lens

Sigma Corporation, kamera, objektif, flaş ve diğer fotoğraf aksesuarları üreten bir Japon şirketidir. Tüm Sigma ürünleri, şirkete ait olan Bandai, Fukushima, Japonya’daki kendine ait olan Aizu yerleşkesinde üretilmektedir. Sigma kendine ait birkaç kamera modeli üretmesine rağmen, Sigma daha çok diğer markalar tarafından üretiliş olan kamera modelleri ile uyumlu yüksek kaliteli objektifler ve diğer kamera aksesuarları üretmesiyle tanınmaktadır.

Sigma, 1961 yılında, Sigma’nın 2012 yılında 78 yaşında ölene kadar CEO’su olan Michihiro Yamaki tarafından kurulmuştur.

Sigma ürünleri Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus ve Panasonic’in kameralarıyla ve kendi kameralarıyla çalışır. Sigma, bunun yanı sıra yalnızca Ritz Camera tarafından satılan Quantaray adı altında objektifler üretti. Benzer şekilde, Sigma objektifleri yalnızca eski Wolf Camera tarafından satıldı. Ancak Wolf ve Ritz markalarının birleşme kararından sonra her iki marka da satın alınabilir duruma gelmiştir.

Sigma’nın dijital SLR’leri, SD9, SD10, SD14 ve SD15 ile en son SD1, Foveon X3 görüntü sensörünün kullanımında sıra dışıdır. Şirketin aynasız kameraları, Sigma SD Quattro ve SD Quattro H, Foveon X3’ün güncellenmiş bir versiyonu olan Foveon Quattro sensörünü kullanıyor. Hepsi SA objektif yuvasını kullanır. Sigma DP serisi üst düzey kompakt P&S kameralar ayrıca, bu türdeki diğer kameralardan çok daha büyük bir sensör sağlayan Foveon Quattro sensörünü kullanır.

Eylül 2018’de Sigma, L-Mount Alliance’ın kurucu üyelerinden biri oldu; SA montajlı kameraların geliştirilmesine son vereceğini ve bunun yerine Leica’nın L-Montajını kullanacağını duyurdu. Yeni bir tam çerçeve aynasız kamera olan Sigma FP, 2019’da bir dizi L-Mount objektif ve adaptörle birlikte piyasaya sürüldü.

Sigma Lens Sony

2011’de Sony, üçüncü taraf lens üreticilerinin telif ücreti ödemeden NEX kameralar için lensler oluşturmasına olanak tanıyan E mount lens sistemi teknik özelliklerinin yayınlandığını duyurdu. Montaj özellikleri, Nisan 2011’den beri kayıtlı taraflara duyurulmuştur. Spesifikasyonlar için bir lisans almak, Sony’nin onayını ve bir gizlilik anlaşmasının imzalanmasını gerektirir.

Herhangi bir elektronik içermeyen tam çerçeve manuel odaklamalı ana lenslerin yapımı, her türden elektronik tam çerçeve otomatik odaklama lenslerinin yapımından nispeten daha kolay ve daha az maliyetlidir. Bu, daha az bilinen lens şirketlerini Sony E-mount ile Full Frame ana lensler yapmaya teşvik etti. Büyük diyafram açıklığına sahip çok sayıda keskin tam format manuel prime sinema lensi, Sony E-mount ile mevcuttur.

Sigma Lens Canon

EF lens yuvası ile uyumlu üçüncü taraf lensler Yongnuo, Samyang, Schneider, Sigma, Tamron, Tokina ve Carl Zeiss tarafından üretilmektedir. Bu lenslerin üreticileri, EOS fotoğraf makinelerinin otomatik odaklama veya elektronik diyafram kontrolünü kullanma haklarına sahip olmayan Zeiss dışında, EOS elektroniklerini tersine mühendislik yaptı. Bu üçüncü şahıs lenslerin kullanımı Canon tarafından desteklenmemektedir. Bazen hiçbir üçüncü taraf Canon’un kamera-body iletişim özelliklerine erişemediği için uyumluluk sorunları ortaya çıkar. Bu uyumluluk sorunları çoğunlukla daha eski bir üçüncü taraf lensle daha yeni bir gövde kullanıldığında ortaya çıkar. Zamanla, bu sorunların çoğu büyük üçüncü taraf markalar tarafından çözüldü.

Sigma Lens Kısaltmaları

Sigma objektiflerde kullanılan kısaltmalar kullanışlı ve kolay anlaşılırdır. Sigma üretmiş olduğu lenslerde kullanmış olduğu kısaltmaları ve özellik kodlarını Sigma Lens Kısaltmaları makalemizde bulabilirsiniz.

Sigma Lens Kiralama

Sigma, Sigma SA, Canon EF, Nikon F, Minolta, Sony Alpha, Pentax K ve Micro Four Thirds objektif yuvaları için otomatik odaklamalı objektifler üretir. Her objektif, tüm montajlarda bulunmayabilir ve belirli montajlarda belirli özellikler (HSM gibi) olmayabilir.

Lens Kiralama

Birçok farklı marka, model ve özellikte kiralık lens için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz. Lens Kiralama, film ekipman kiralama hizmetlerinde en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan biridir. Tüm çeşitli model, marka ve farklı özellikler için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Tüm 6 sonuçları gösteriliyor

 • 1 Gün: 150 ₺
   

  Kiralık Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary Lens (Sony E-Mount)

 • 1 Gün: 400 ₺
   

  Sigma Cine Zoom Lens Seti

 • 1 Gün: 200 ₺
   

  Sigma 18-35mm T2 Cine High-Speed Zoom Lens

 • 1 Gün: 200 ₺
   

  Sigma 50-100mm T2 Cine High-Speed Zoom Lens

 • 1 Gün: 100 ₺
   

  Sigma 24-70mm f/2.8 IF EX DG HSM Lens

 • 1 Gün: 150 ₺
   

  Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Lens